‘Eurobusiness”. Gra, na punkcie której oszalał cały świat

Podróż po czterdziestopolowej, kolorowej planszy przez największe państwa Europy pozwoli Ci na podboje kolejnych rynków nieruchomości, zdobywanie majątku, ale też nie uchroni od zagrożeń związanych z prowadzeniem wielkiego biznesu w warunkach konkurencji. Który z graczy wykaże się największą smykałką do interesów i zostanie milionerem w Gra Eurobusiness (Eurobusines). Gra planszowa (https://www.taniaksiazka.pl/gra-eurobusiness-eurobusines-gra-planszowa-labo-market-p-324274.html)? Oto ekonomiczny klasyk wśród planszówek i gra, którą pokochał cały świat.

Wędrówka na podbój państw Europy

Rzut kością decyduje o wędrówce każdego z graczy po planszy, na której oznaczone są kolejne miasta europejskich państw, takie jak Ateny, Saloniki, Mediolan, Rzym, Madryt, Glasgow, Sztokholm, Bonn czy Wiedeń. Na wielu z pól czeka na Ciebie możliwość zakupu lub licytacji ziemi. Zdobądź ziemie we wszystkich miastach danego kraju, a następnie inwestuj w nie, budując domy czy hotele. Zarabiaj pieniądze, pobierając opłaty od innych graczy, zaciągaj kredyty hipoteczne lub podejmuj decyzje o odsprzedaży gruntów i nieruchomości. Na współzawodników czekają też po drodze konieczność zapłaty podatku, pola szans i strat, aresztu oraz więzienia. Kluczem do zwycięstwa jest zgromadzenie największego ze wszystkich majątku zliczonego w gotówce i nieruchomościach, a więc – wygrywa ta osoba, która najrozsądniej gospodaruje pieniędzmi i wykazuje się największym talentem do podejmowania ryzykownych, biznesowych decyzji.

Na grę planszową ”Eurobusiness” składają się:

  • plansza,
  • 2 kości do gry,
  • pionki dla maksymalnie 5 graczy,
  • domki i hotele,
  • akty własności,
  • karty szans,
  • banknoty,
  • instrukcja.

Gra przeznaczona jest dla osób od 14 roku życia, a czas rozgrywki szacuje się na od jednej do nawet kilku godzin. Fani gry ”Eurobusiness” doceniają przede wszystkim możliwość szkolenia podczas rozgrywki strategicznego podejścia i ćwiczenia zdolności do finansowych kalkulacji. Losowość gry zapewnia z kolei, że każda pojedyncza rozgrywka jest dla osób biorących w niej udział wyjątkowa i niepowtarzalna.

O tym, jak wszyscy staliśmy się inwestorami

Polska wersja gry ”Eurobusiness” wzorowana jest na jej słynnym, amerykańskim pierwowzorze – „Monopoly”. Gra opiera się na ćwiczeniu umiejętności handlowych, sztuki negocjacji i przyjmowania właściwej postawy w prowadzeniu interesów. Produkowana od lat 80. gra planszowa dla młodszych jest świetną nauką przedsiębiorczości i mądrego inwestowania pieniędzy, a dla starszych – bezcenną, nostalgiczną podróżą do czasów dzieciństwa. Z całą pewnością jest także znakomitą dawką trzymającej w napięciu rozrywki dla całej rodziny.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com